top of page

Dlaczego warto współpracować z agencja PR?

Zaktualizowano: 23 lis 2023

Nie dbaj o ilość informacji, ale o jakość. Nie chodzi o to, ile razy Twoja firma jest w mediach, ale jaką pozycję zajmuje w umysłach Twoich klientów.

David Ogilvy, guru komunikacji medialnej:


W dzisiejszym świecie biznesu, gdzie każdy gracz konkuruje o uwagę klientów i mediów, profesjonalna komunikacja jest niezbędnym elementem strategii sukcesu każdej firmy. Jedną z recept jest wybór solidnej agencji PR z ugruntowaną pozycją na rynku i rozbudowanym portfolio klientów, która pomoże spółce zdobyć zainteresowanie potencjalnych klientów.Wielość kompetencji w jednym


Jedną z największych zalet pracy z agencją PR jest dostęp do różnorodnych kompetencji w jednym miejscu. Zatrudniają one specjalistów w dziedzinie komunikacji (zarówno wewnętrznej, jak zewnętrznej), którzy pomagają w budowaniu relacji z mediami, influencerami, ale także, co ważne – z klientami (piony komunikacji korporacyjnej lub biznesowej, ale też strategii lub marketingu). Wszyscy opiekunowie klientów z agencji PR potrafią efektywnie komunikować się z różnymi grupami interesariuszy, rozumieją ich potrzeby, wiedzą jak profesjonalnie podejść do każdej kwestii.Opiekun Dla Twojej Marki


Kluczowym elementem współpracy z agencją PR jest posiadanie dedykowanego opiekuna, który będzie odpowiedzialny za Twoją markę. Ten opiekun będzie pełnił rolę głównego kontaktu między Tobą a agencją, zapewniając ciągłą komunikację i odpowiedzi na Twoje pytania oraz potrzeby. Dzięki temu masz pewność, że Twoje cele i wizje są zrozumiane i realizowane z pełnym zaangażowaniem.Wiedza i Doświadczenie


Agencje PR, takie jak Agencja N42, posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne doświadczenie w branży. Znają rynek mediów, wiedzą, jakie treści są atrakcyjne dla różnych redakcji i potrafią dostosować komunikat do konkretnej grupy odbiorców. Mają również dostęp do narzędzi i zasobów, które mogą znacząco zwiększyć efektywność działań komunikacyjnych.Briefing i Edukacja


Praca z agencją PR wymaga odpowiedniego briefowania i przekazywania informacji. Chociaż agencja może mieć szeroką wiedzę branżową, to kluczowe jest dostarczanie jej szczegółów dotyczących Twojego produktu lub usługi. Agencja PR jest Twoim partnerem, ale musisz aktywnie uczestniczyć w procesie, dostarczając potrzebne informacje i wytyczne.


Partnerska KomunikacjaSkoro już padło słowo „partner”… Współpraca z agencją PR powinna opierać się na partnerskiej komunikacji. To nie jest relacja typowa dla dostawcy i klienta, ale raczej partnerska wymiana pomysłów i wiedzy. Agencja PR może działać jako doradca, konsultant, specjalista, rzecznik, a nawet pełnić rolę agencji marketingowej, oferując szeroki zakres usług, takich jak tworzenie scenariuszy i realizacja filmów reklamowych, kampanie marketingowe i identyfikacja wizualna.Kreślenie wizerunku firmy lub produktu


To właśnie agencje zajmują się tym, czym jest sztuka kreowania pozytywnego wizerunku firmy. Agencja PR przeprowadza gruntowną analizę rynku i proponuje strategię, która zakładała zarówno kampanię medialną, opiekę nad mediami społecznościowymi jak i relacje z kluczowymi influencerami z tego sektora. Kampania na rzecz zwiększenia świadomości danego schorzenia (i niebezpieczeństw związanych z brakiem podjęcia odpowiedniej farmakoterapii we wczesnych stadium choroby) nie tylko sprawi, że lek tej firmy zaznaczy swoją obecność na rynku, co może przełożyć się na zwiększenie sprzedaży. Prócz wartości rozumianej jako przychód, bardzo ważny, o ile nie ważniejszy jest kapitał symboliczny – czyli, mówiąc prościej, to, jaki jest odbiór danego produktu oraz większa świadomość problemu. W dłuższej perspektywie firma dzięki odpowiedniej komunikacji przygotowanej przez agencję może przyczynić się do uratowania życia lub zdrowia wielu osób. Podsumowując: to magowie z agencji pieczołowicie dbają o to, jak mówi się o danym produkcie (radio, podcasty, TV, youtuberzy) i pisze (prasa tradycyjna i internet). Bywa, że w ich rękach jest też społeczne postrzeganie tegoż (co często, choć nie zawsze, jest w prostej linii skutkiem wprzęgniętej w życie strategii komunikacyjnej).


Zrozumienie biznesowych wyzwań

Wartość naszych firm zależy nie tylko od naszych osiągnięć, ale także od tego, jak są postrzegane przez innych. Dlatego dobre relacje z inwestorami i społeczeństwem są kluczowe.

Warren Buffet, legendarny inwestor


Agencje PR nie tylko doskonale rozumieją zasady komunikacji, ale także potrafią wniknąć w istotę problemów biznesowych klienta. Działając jako nieocenieni doradcy, oferują kompleksowe wsparcie w rozwiązywaniu trudnych zagadnień. Joanna Wilczek, CEO N42, podkreśla: Każda firma ma swoje unikalne wyzwania. Naszym celem jest identyfikacja tych problemów i opracowanie strategii, która pomoże osiągnąć cele biznesowe klienta. To właśnie w takim, czyli indywidualnym podejściu do każdego, kto się zwróci do nas o pomoc, kryje się klucz do sukcesu.


Skrojone na miarę rozwiązania


Najważniejsze jest nie tylko to, co mówisz o swojej firmie, ale także to, co inni mówią o niej. Public relations pomagają kontrolować ten przekaz.

Bill Gates, założyciel Microsoft


Agencje PR nie oferują gotowych recept na sukces. Zamiast tego, tworzą rozwiązania dostosowane do konkretnych potrzeb i celów klienta. To partnerskie podejście do komunikacji, które może przynieść realne korzyści w postaci wzrostu widoczności i rozpoznawalności marki lub mieć niebagatelne znaczenie, gdy przedsiębiorstwo próbuje podbijać nowe rynki.

 

Współpraca z agencją PR, to inwestycja w profesjonalną komunikację, która może przynieść znakomite efekty dla Twojego biznesu. Niezależnie od wyzwań, przed którymi stoi Twoja firma, współpraca ze specjalistami komunikacji daje gwarancję, że ci się powiedzie. W końcu, jak mówił Steve Jobs: Wizerunek to wszystko. Nawet najgenialniejszy produkt nie osiągnie sukcesu, jeśli nie potrafimy go skutecznie zaprezentować i sprzedać.

Comments


copyright N42 Sp. z o.o.

bottom of page